Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /www/doc/www.asdscr.cz/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Kategorie: Novinka

Změny zákona o zbraních

21.12.2020 prezident republiky připojil svůj podpis pod parlamentem schválenou novelu zákona o zbraních. Změny začnou platit patnáctým dnem po vyhlášení ve sbírce zákonů, tedy přibližně v první polovině února 2021.

Úspěchy na ME 2019

Mistrovství Evropy IPSC konané v srbském Bělehradě skončilo pro české reprezentanty velkým úspěchem.Čeští střelci divize Standard potvrdili skvělým výkonem svoji příslušnost k absolutní evropské špičce a v soutěži týmů získali zlaté medaile. Josef Rakušan korunoval svoji střeleckou kariéru dalším velkým úspěchem a vybojoval titul evropského šampiona, bronz si odváží jeho týmový kolega Zdeněk Liehne.
V divizi Production,v soutěži týmů, čeští reprezentanti Michal Štěpán, Miroslav Zapletal, Michal Strýc a Zdeněk Němeček získali stříbrné medaile.
V nejrychlejší divizi Open prokázal svoji extratřídu Robin Šebo a jen o 12 bodů skončil druhý za světovým šampionem Jorgem Ballesterosem.
Kategorii Open Lady ovládly české střelkyně a opět ukázaly, že v Evropě nemají konkurenci. Martina Šerá vybojovala titul evropské šampionky, obhájkyně evropského titulu Lenka Hořejší skončila druhá. Kateřině Šustrové utekla jen těsně bronzová medaile.
Český tým tak na evropském šampionátu v divizi Open kategorie Lady vybojoval zlaté medaile.
Martin Kameníček se v nově zavedené divizi Production Optics stal historicky prvním evropským šampionem. Další zlatou medaili získal i v soutěží týmů společně s Václavem Vinduškou, Zdeňkem Henešem a Miroslavem Kameníčkem.

Převzato z webu http://www.alsaproteam.cz

Návrh zákona o zbraních

Vážení příznivci ASDS ČR,

Dovoluji si vám předložit, stále pracovní verzi, odkaz na nový zákon o zbraních. V expertní komisi na MVCR je zastoupení ASDSCR od začátku a za sebe musím říci, že právníci na MVCR udělal obrovský kus pozitivní práce.

Je to samozřejmě i vizitkou dobré práce různých zájmových organizací, výrobců zbraní, munice aj.
Účinnost zákona se předpokládá na rok 2022, bude však muset projít kromě mezirezortním schválením zejména Parlamentem ČR.

Vítám rozbor a komentáře některých expertních skupin, dlouhodobě se věnující této problematice a proto přidávám velice užitečné odkazy.

https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/legislativa/3327-zbranova-legislativa-novy-zakon-o-zbranich?fbclid=IwAR3OX1zW6lz7IzK7rfzNBddIDL4w8V6hHEdjStZ2DfSiII4_mFC1BEJkapg

http://zbrojnice.com/2019/01/14/navrh-noveho-zakona-o-zbranich-i-implementace-zasobniky-tlumice-a-expanzni-strely/ (jsou tam již 3 díly rozboru ZaZ)

 

Samotný dokument naleznete na stránkách MVCR – https://www.mvcr.cz/clanek/navrh-noveho-zakona-o-zbranich.aspx

 

Jakub Heglas