Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /www/doc/www.asdscr.cz/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Vybavení pro IPSC

Zbraně

Je třeba zdůraznit, že složité a nákladné úpravy zbraní pro to, abyste začali střílet IPSC není vůbec nutné. Většina zbraní „z krabice“ jsou zcela dostačující a je jen na vás, jestli se pustíte do úprav, nebo zůstanete u standardní zbraně. Nejdůležitějším kritériem je bezpečnost a spolehlivost zbraně. Úpravy zbraní, které zlepšují přesnost, spoušť, zvyšují pohodlí, kontrolu zbraně při výstřelu jsou zároveň limitující pro dané divize, kde jsou jmenovitě jednotlivé úpravy povoleny či zakázány.


Náboje

Většina střelců si náboje přebíjí. Hlavním důvodem jsou úspory a to, že ji mohou naladit konkrétně na potřeby své zbraně. Nicméně i přebíjecí stroje jsou mnohdy nákladné a je potřeba si spočítat jejich návratnost oproti standardním nábojům v závislosti na vystřílených nábojích.


Oblečení a obuv

Oblečení by mělo být především pohodlné, funkční a odpovídající daným povětrnostním podmínkám. Nošení maskovacího nebo obdobného vojenského či policejního oděvu osobami, které nejsou součástí vojenského nebo policejního sboru, se silně nedoporučuje.


Ochranné pomůcky

Základním bezpečnostním prvkem je ochrana očí a sluchu. Bez nich nemůžete střílet a ani vám nebude umožněn vstup na střelnici. Brýle vás zejména chrání před možnými úlomky střel způsobené odrazy od kovových terčů. Sluchátka nebo špunty do uší vás chrání před nadměrným hlukem. Ochranné brýle můžete koupit za několik stovek ve sportovních potřebách a to včetně výměnných skel, které můžete měnit na základě různých světelných a povětrnostních podmínek. Ochranu sluchů můžete vyřešit špuntama do uší za pár korun, nebo mušlovými chráničemi sluchu. Nejdražší jsou elektronické sluchátka, automaticky potlačující hluk na bezpečnou úroveň


Opasek a pouzdra

Na trhu naleznete širokou nabídku pouzder na zbraně, od levných kožených nebo kydexových až po drahá rychlopouzdra umožňující extrémě rychlé tasení. U obou platí zásadní a to, aby pouzdro zakrývalo lučík zbraně. Pouzdra na zásobníky se vyrábí také z různých materiálů, důležité je, aby při prudkých pohybech nedocházelo k vypadnutí zásobníku na zem. Pro podporu pouzder, je zapotřebí robustní pásek. Běžné typy jsou silné kožené opasky a nylonové opasky, které se skládají z vnitřního pásku a vnějšího pásku, který nese pouzdra a připojuje k vnitřnímu pomocí suchého zipu. 


Diligentia - Vis - Celeritas